אודותינו

אילן ואורן. אב ובנו מזה 30 שנה, בני מושב סלעית.
את הבית מול הנוף המרהיב הקים אילן בשנות השמונים המוקדמות בידיו שלו. את אולפן ההקלטות של אורן, החל מחדרי הגבס, דרך תעלות החשמל ועד הפקת השיר הראשון – בנה אורן בכוחותיו ותיכנוניו. לאורך השנים, על אף עיסוקינו וכיוונינו השונים, נשארנו עובדי כפיים ובעלי ידיים טובות אשר לא מתפשרים על אף גרגיר חול ביצירותינו. האמת, שאפילו את האתר הזה אנחנו מקימים בעצמינו ברגעים אלו ממש… (:

בשנים האחרונות למדנו את אמנות הבנייה באבן, לצד מגורים ועבודה באיטליה. עם זאת, חתרנו לעשייה מתמדת של פיצות, פוקצ'ות, ומאפים רבים נוספים יחד עם מיטב אופי הפיצה המקומיים (באיטלקית: פיצ-א-יולו – Pizzayollo).

את מעטפת התנור החיצונית ניתן להתאים לרצון וטעם הלקוח, מבנה חלל הבעירה ושכבות הבידוד חייבים להיבנות בטכניקה המתוארת באתר, זאת משום החובה לקיים כללי בנייה אשר יבטיחו את איכות הייחודית, לכן נדרשות מספר פגישות על מנת להבהיר את העקרונות ועל מנת שכל לקוח יוכל "לראות" בעיני רוחו את התנור "שלו" עוד לפני תחילת הפרוייקט.

תהליך הבנייה הינו ארוך יחסית, למרות שמדובר בתנור שלכאורה אינו גדול במיוחד (מידות התנור בסביבות 2X2X2 מטר). התנור הינו אלמנט המוסיף הרבה מאוד אוירה ואופי לפינה המוגדרת בחצר.

ניתן לבנות את התנור כמעט בכל חצר, בעדיפות באזור בו ניתן יהיה בהמשך לקיים את הפעילות המשפחתית המתלווה להפעלת התנור, כגון, פריסת שולחן ופיזור כיסאות, מרחב עבודה מספיק, מקור מים וחשמל, וגישה נוחה ולא רחוקה מהבית.
אזור התנור יהווה יחידה מושלמת בפינת החצר הנבחרת, אליו יהיה צמוד משטח עבודה משיש.

 

קצת על התנור שלנו…

אז התחלנו "להריח" את הפיצות. חלמנו, חיפשנו, וחיפשנו, ואספנו מידע, למדנו טכניקות בנייה במגוון אפשרויות והגענו לתנור הנכון ביותר עלי אדמות!!!

במשך 6 חדשים, באיטיות מכוונת, אשר הביאה אותנו ליכולת ירידה לפרטים הקטנים ביותר והמשמעותיים ביותר, בנינו את פאר היצירה המופיעה בתמונות באתר. ואין ספק שהוספנו מרכיב מדהים לפעילות המשפחתית והחברתית, כולם שותפים! ילדים, חברים, צעירים ומבוגרים מוצאים הנאה עצומה בחוויה הייחודית אשר נוספה לסביבתנו.

האמירה "התנור הנכון ביותר" הינה המתאימה למוצר שלנו, היות וקיימים עשרות ואולי מאות סוגים שונים של תנורים לאפיית פיצות, חלקם אפילו טובים, אך מעטים הינם איכותיים ברמה אותה אנו מתחייבים להעמיד לרשותכם.

התנור שלנו פועל על שריפת עץ בלבד! במתכוון לא הוספנו אפשרות חימום עם מקור חום אחר, על מנת שנהיה מחוייבים לקבל את הטעמים האותנטיים והבלעדיים המופקים מאפייה באש, ובמגע ישיר עם לבני השמוט.
תנור אבן איטלקי נבנה על פי טכניקות הבנייה האיטלקיות במיטבן! יחסי הגומלין בין מרכיבי החומרים בבניה הם אשר מבטיחים איכות שאינה מתפשרת!!!

התנור שלנו, בנוי אך ורק מחומרים בעלי תכונות ברמה הגבוהה ביותר, חלל התנור בנוי מלבני שמוט הניחנות בתכונה ייחודית לאגור אנרגיה (חום) בטמפרטורות גבוהות במיוחד, ולפלוט את האנרגיה באיטיות ובעוצמה.
בניית התנור כוללת מספר שכבות בידוד ייחודיות מכל צדדיו, ובשלבים שונים של הבניה, זאת על מנת לגרום לכך שהאנרגיה הנפלטת מלבני השמוט, תקרין אך ורק אל תוך/פנים התנור ולא תבוזבז בקרינה כלפי חוץ!

זוהי בעצם הטכניקה המאפשרת להפיק מהתנור את המיטב ולהביא את בריחת האנרגיה כלפי חוץ לרמה מזערית, כמעט אפסית.